Závislost na internetu? Ale lidi ...

18. ledna 2015 v 14:22 | Sůvě z planety X |  Dělám chytré

Zabrousilo jsem na některé blogy, které se rozepsaly na toto téma. No rozhodně mě nepřekvapilo, že všichni řeší závislost na internetu. Jak jsme všichni závislí, jak nám ničí život a objevuje se na něm spousta nebezpečí. Docela mi to připomnělo můj (již zapomenutý) článek "Že se všechno dramatizuje" - pro zájemce ZDE. Asi jsem už z puberty vyrostlo (nebo na mě stále čeká někde za rohem?), ale nepřipadá mi to jako zásadní problém. Že dnešní adolescenti neznají nic jiného než internet? Ale lidi!Měli bysme je nechat. No co, že nejsou na sporty. Ale vemte si, že mnoho z nich čeká plno let studií. Přijde střední. Pokuď budou dostatečně chytří, čeká je gympl, stavárna, či co a to pak přestává sranda. Znám to podle sebe. Přijdu domů a učim se. Nemam prakticky na vůbec nic čas a internet využívam ... k čemu jinému než ke studiu. Pak přijde vejška. Jo OK. Pár měsíců flákání a her, ale musí se to všechno dohnat, že. A zápočet se neudělá sám, takže ležení ve skryptech a učení. Na sport si taky nikdo ani nevzpomene. A říkejte, že je učení špatný.

Asi se vám zdá, že nějaký opeřený "TO" vykašlává chomáče jehličí na blog, jelikož mu leze krkem neustálé: "Ty sedíš jen u internetu!", "Ty si snad k tomu mobilu přirostlo!", ale ne. Jak jsem napsalo, můj osobní život neexistuje. Vše se točí kolem učení. Na sporty moc nejsem, mám příliš neohrabané drápky. Sedím u počítače kvůli tomu, že: nemám poznámky a buď si je opisuju, nebo se je zkrátka učím, můj spolužák nemá poznámky, dělám laborku, opisuju laborku, dělám referát na 3 A4 o Konstantinu a Metodějovi, hledám si informace na internetu, dohaduju se o tom, jestli v zítřejším testu bude realismus, nebo ne. Věřte mi, to nejsou zrovna aktivity, které bych si pod pojmem "vysedávání u počítače" představovalo.

Každý si na to musí přijít sám. Teď zrovna moc netoužím, abych bylo stále online. Má konverzace s přáteli se omezuje na přátelské a společenské tlachání na Facebooku přes mobil a většinou to má závěr, že potřebuju něco oskenovat. Vemte si, že lidé, kteří chtějí studovat, stejně u toho počítače skončí. Oni tam přímo MUSÍ tráit svůj volný čas. Ti, co si vybrali dráhu účetní, prodavačky, servírky, či něčeho jiného, musí umět s počítačem a ti ostatní, jako truhláři, kominíci, elektrikáři ... těm se znalost počítačů hodí každopádně. Spousta je na počítači a internetu opravdu závislých, ale v tom smyslu, že bez něho by neměli na chleba.

Život, lidstvo jde dál. Nesmíme se ohlížet co bylo. Jo, že sme museli oběhnout kamarády, to taky mělo něco do sebe, ale kurva, je 21. století. Buďme rádi, že je. Spousta z vás chce jednou sedět v kanceláři, k tomu tu bednu zkrátka potřebovat budete, ať chete nebo ne. Určitě nikdo z vás nezávidí dělníkům, kteří makají na stavbě v horku a ve strašných podmínkách. Ano, ty povětšinou počítač nepotřebují.


Neměli bysme nadávat na pokroky, na dnešní dobu. Pokuď se to nikomu nelíbí, jde to, aby se odtrhl od civilizace. Víte, ona wifina má takový čuflík (a počítač taky), kterým se vypne. Nebo to vyrvěte ze zásuvky jako to dělá pan Kožíšek (ano, dívala jsem se "Sejdeme se na cibulce"). Nefňukejte a něco proto dělejte. Pokuď vám internet a celý "online svět" leze krkem, vypněte ho. Pokuď nechcete, aby děti byly obézní, vypněte jim internet a vyhoďte je s kopačkama před dveře a zamkněte.

Přeji vám krásné a offline odpoledne ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veki Veki | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 21:43 | Reagovat

Problém bych ale viděla u dětí, které nejeví zájem o nic jiného, než o bůhví jaké počítačové hry. Nejde jen o sport... znám děcko, asi 13 let, a nebaví ho nic kromě jeho oblíbenýh her na počítači (a rozhodně si nekrmí zvířátka na farmě, obvykle do někoho střílí, nebo někoho mlátí).

Ale doba jde dál. Jako malá jsem neměla ani počítač, ani mobil, ani tablet, ani nic "smart" a vyrostla jsem. Spoustu z těch zařízení nemám do teď a zatím je nepotřebuju. (Vlastně mám jen počítač a a tlačítkový zcela hloupý telefon, to bych ale asi neměla říkat. :-D) Ale přijde doba, kdy bez nich nebudu moci být, protože se stanou běžnou součástí života. A já doufám, že se z toho nezblázním, jsem antitalent na jakékoli technologie.

2 Admin Admin | Web | 19. ledna 2015 v 13:17 | Reagovat

[1]: Antitalent není zase k zahození. Když si vemeš, stres, jestli si chytla wifi tě naprosto míjí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama