Kdo nám ZAKÁZAL revoluci?!

19. ledna 2015 v 18:21 | Sůvě z planety X |  Zlobím se

Ahoj, dnes to bude naprosto vážné. Již ste si všimli, že AK klub pokulhává, tedy spíše se nehýbe. Můžu říci, že jsem pamnětník. Pamatuji si, jak tady nebyly skoro žádné elitní blogy, kdy blog. cz byla taková "krabice", pamatuji si i založení Srdce blogu. Začátek Ak mě nějak minul, ani nevím proč, nicméně jsem vidělo jeho první krůčky. Od dob, kdy v AK byla elita, ke které jsme vzhlíželi, dávno pominula. Takové ty "top" blogy, které měli tisícovou denní návštěvnost.


Tehdy se na Ak vyskytoval Krutomluv "jako ten zlý" a Standa "ten hodný". Před pár lety na to Standa zůstal sám. Jako v reálném životě, blog.cz zažil skandální okamžiky. Akce, která se mi vryla do mysli je "Kozy na titulku". Byla to reakce na přijetí "jedné slečny" mezi elitu. Sice jsem se nezapojilo (jsem sova, že), ale se zatajeným dechem jsem sledovalo vývoj situace.

Upřímně, asi by mě taky štvalo neustále něco kuchtit a pak být jen linčováno. Poslední dobou AK upadlo. Už bych ho nepoužila ani jako mulu. Je to zkrátka kůň dobrej akorát tak na salám. Můj názor je, že by to chtělo čerství vítr. Více aktivních. Krásné články, co jako dárek, ale nezačíná se AK až moc prolínat z webem krásná.cz? Ty kontury už nejsou tak jasné. Mrzí mě to, jelikož jsem na blog.cz strávilo své mládí a založilo jsem blog i mé ségře, ale bohužel přestala být aktivní po pár měsících.

Mělo jsem spoustu přezdívek: Morcheeba, Yutunosha, Eluine, Shaia, Taria

Jsou všechny zrušené. S kamarádkami jsme dokonce rozjeli MMORPG hru. Zkusilo jsem všechno. Art blog, blog o celebritách/celebritě, deníček, růžovej blogísek, literární blog, ...
Hrálo jsem spoustu rolí v blogovém světě. I když o mně asi nikdo z vás neslyšel. Byl to můj svět. Vždy to byl můj svět. Moje vyjádření. A přesně takhle by mělo fungovat AK. Měly by to být světy, které propůjčily kousek zeminy, strom či květinu. Čtenáři přijdou, přivoní a zaradují se.

Víte co tomu chybí? Srdce. Je to sice slovo dnes již bez významu. Ale uznejte sami. Chci zavítat na stránku, kde budou mé vzory, mé hvězdy. Je mi jedno, jestli mi je deset nebo osmnáct let. Chci tam najít svůj vzor, kvůli kterému bych napsalo další článek. Hlava se mi zatočila z jejich návštěvnosti a chtělo jí také tak, nebo přinejmenším podobně velikou. Chci někoho, kdo mi poradí jak napsat knihu. Jelikož mým tajným snem je určitě napsat romantickou knihu. Nebo natočit super vlog, ale kdo mě podpoří?

Kašlu vám na blog, který má naprosto průměrný design a pro mě nic neříkající články. Obecně mi chybí ta "uměleckost". Kde jsou soutěže o nejlepší TT, povídku, Fanfiction (i když je to podle mě zlo), kde jsou soutěže, kde lidé musí něco udělat? Přinejmenším sednout k wordu a psát?!


Vraťte mi zpět koutek plný umělců.
Takovýmto způsobem blog jako umělecká činnost zanikne (existovala vůbec?!). Skara chybí tomu i satyra! Ano, Borovský je machr a jeho epigramy jsou úžasné. Proč je zanášet pod
tuny další povinné četby. Proč je neosvěžit a neudělat z nich dílko, které by bylo aktuální a zdrblo pár blogů.
Někdy, když nad tím přemýšlím, musím se červenat. To "my" blogeři jsme vzali dlažební kostky a hodili je proti systému, který nás spojuje. Dělejme vtipy proti blog.cz, proti AK, podřezáváme si vlastní větev. Kdo si ani jednou nerejpnul, ať hodí kamenem (či cihlou?). Já vám kašlu na nějaké ústupky či pasivní vnímání blog.cz. Asi je to generací, ale nikdo už to nebere vážně. Dřív se rojilo tolik tipů, jak si zvýšit návštěvnost, tolik článků, které vám zaručovali, že se tam objeví všechna nejvyhledávanější slova a vás to posune dál, ze spodu všech navršených blogů. Ale kdo to dnes řeší? Kam zmizelo to nadšení pro blogování!

Za mých časů byly Sbénka, Affska, obíhačky a na každym blogu bleskovky o diplomky, nebo klikačky. Některé věci nechi aby se vrátily (nabíhá mi husí kůže z "sbének"), ale to, že sme jako komunita držely pospolu ... to mělo něco dosebe. Zapomeňte na "jen takové písmenkování" začněte psát blog pro vyšší smysl. Začněte psát blogy pro lidi, ne jen tak pro sebe, abyste se vybrečeli na e-rameno a nechali se poplácat od soustrastných komentujících.

Pokuď se najdou tací, kteří budou ochotni něco pro AK sesmolit, tací, kteří budou akční a vymyslí něco nového, závan čerstvého vzduchu. Vyvětrejme "vůni" ze závěsných stromečků do auta, které měly zakrýt pach nudy a "opruzu". Pokuď se opravdu najdou tací, nechť je jim břímě a žezlo předáno. Naco dělat něco, co vás nebaví, když jsou takoví, kteří to budou dělat rádi.

Asi jsem naivní-sůvě, ale přišla na mě sentimentalita. Já vím, že se zkrátka minulost nedá vrátit, ale proč ne?! Blogování bylo vrcholným zážitkem a tu a tam nějaký skandál, který osvěžil zatuchlinu!

Vím, k TT se to moc nehodí. Než budu muset tento článek z označení vyjmout, chci abyste se nad tímto tématem zamysleli a napsali o něm nějaký článek. Blogeři společně už vykonali spoustu věcí. "Naše generace" musí dokázat, že nejsme žádná sůvomejdla a taky něco uděláme pro "vyšší dobro". Pokuď někdo řekne: "OK, tak si dělejte AK sami!" ... klidně se hlásím jako voluntier a jsem ochotno část svého volného času strávit pro "vyšší dobro". Co vy? Máte to taky tak?

Maminka mi zakázala, abych dělalo něco podobnýho jako Palach ... no upalovat se, to jsem neplánovalo, ale možná že právě moje kapička v moři bude ta důležitá. Možná že si tento článek přečte "někdo zasvěcený". Takhle musíte myslet i vy! Moře tvoří kapičky a všechny jsou významné, ale některé můžou zapříčinit to, že se moře přelije přes okraj ... no ta! Kapem!


Přeji všem ukapaný večer ...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 19. ledna 2015 v 21:06 | Reagovat

Ackoli blog nemam dlouho, na svem druhem blogu se pamatuji dob, kdy to preci jen bylo trochu jine..

2 Veki Veki | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 12:47 | Reagovat

Bleskovky taky pamatuju. Dokonce mě udivilo, co všechno pamatuju.
Kdysi jsem i četla pravidelné články na Srdci blogu. Pak přišla i moje blogová krize, kdy jsem nějak postrádala čas...

3 M. M. | 20. ledna 2015 v 20:50 | Reagovat

S revolucí jdi do prdele. Víme, jak skončila. AK je mrtvej. Definitivně. Smiř se s tím.

4 Sůvě z planety X Sůvě z planety X | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 21:43 | Reagovat

[1]: Snad to zase bude jiné ;)

[2]: Jo, jo, člověk (sova?!) si připadá staře :D

[3]: Proč brát revoluci jen negativně? Já bych jí bralo spíše jako iniciativu. A to se máme donekonečna smiřovat s tím, co je a se svým životem či okolím nic nedělat? Já nevím jak ty, ale pokuď jednou budu ve finančních potížích, "nesmířím" se s ubytováním pod mostem. I když to má úplně jinou váhu a závažnost,  je to stále postoj. Já se budu alespoň pokoušet změnit svět ... co ty?

5 bumblebee bumblebee | Web | 21. ledna 2015 v 14:01 | Reagovat

Děkuji za úžasný článek, hodně mě nakopl. Zvláště ten odstavec o srdci a o hledání vzoru, je trefný a ve všech bodech s tímto článkem souhlasím. Už jsem sem psala jeden komentář, ale zřejmě se nějak smazal :-?  :-D
Tenhle článek mě opravdu po dlouhé době nakopl, jako žádný jiný a také díky němu jsem napsala jeden na svůj blog. :)
Taky jsem prošla mnoha změnami na blogu a sledovala všechno to hašteření co se dělo kolem a mrzí mě, že ten úpadek tu je a je dost viditelný :/ Ale díky článkům jako je tenhle pořád stojí za to objevovat nové a nové blogy, lidi a sůvata :-D  :-)

6 Cherry Angela Cherry Angela | Web | 21. ledna 2015 v 17:47 | Reagovat

Netuším, jaké to na blog.cz bylo před pár lety. Možná že lepší než teď, nevím. Myslím ale, že i dnes jsou tu blogy, které nejsou k zahození.

7 Sůvě z planety X Sůvě z planety X | E-mail | Web | 21. ledna 2015 v 20:40 | Reagovat

[5]:Děkuji, jsem velice potěšeno, až se mi dme chmýří :D A zobáček se mi červená :D

[6]: Samozřejmě. Blogy, které mají hodnotný obsah tu stále jsou a neni jich málo, ale musím se k nim prokousávat a když se prokoušu k zajímavému blogu, pak se musim prokousávat článkama a najít si něco, co mě zajímá. navíc tu neni taková interakce jako dřív

8 Van Vendy Van Vendy | Web | 24. ledna 2015 v 13:47 | Reagovat

Sůvě je roztomilý název. AK nepitvám, asi už kapku vyčichlo. Co mi vadí víc, je zrušení autorského klubu, přece jen se tam občas odehrávaly soutěže, a to soutěže zajímavé, navíc, přístupné i nečlenům.
Co mi vadí dál, je zrušení TT na srdci blogu, kde před časem, kdysi, šlo hodnocení, žebříček kvalitních článků. Sice to časem přešlo na blog Téma týdne, ale to už není ono - mnohé lákala právě ta možnost být k vidění na srdci blogu.
Jinak, dobrý ještě je Blogosvět, který by si zasloužil větší propagaci a návštěvnost.
Blog, přes svůj klesající trend, směřující spíš ke Krásné, má pořád ještě solidní komunitu a to nemyslím AK, pořád je zaplaťpánbůh k vidění tabulka povídek k TT (navíc, i historie, tedy možnost dohledání starých TT). To není vůbec marné. A komunita na blogu je opravdu solidnější než komunita na jiných serverech. Nebo spíš, viditelnější.

9 Van Vendy Van Vendy | Web | 24. ledna 2015 v 13:48 | Reagovat

[8]: P.S. autorský klub, to myslím ono místo, kde se představovali nováčci, pitvaly se designy stránek nebo se dávaly k mání různé soutěže. :-)

10 Sůvě z planety X Sůvě z planety X | E-mail | Web | 26. ledna 2015 v 18:16 | Reagovat

[9]: Naprosto souhlasím. Blogosvět opravdu neznám, ale je to snad vlaštovka věštící jaro :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama