Leden 2015

Povídka "Tak, mam na imię Ewa Bartkowicz ..."

31. ledna 2015 v 19:21 | Sůvě z planety X |  Povídky

V tomto článku vám přináším povídku. Jelíkož nedávno bylo výročí, tato povídka nebude jedna z těch optimistických ... teda z jaké strany se to vezme. Správný spisovatel by měl umět své dílo shrnout v jedné větě: "Příběh vypráví o ženě z Osvětimi, která musela udělat pár rozhodnutí.". Jistě tušíte, že to bude vážnější téma. Musím říci, že jsem poctivě vyhledávalo reálie a snažilo jsem se o autentyčnost. Jelikož nejsem přímým svědkem, prosím buďte ke mně shovívaví. Dále nechci nijak téma zlehčovat, či ho dávat do nějaké fan-fiction (nesnášim fan-fiction).

Upozorňuji, že jsem si veškerá jména vyhledávalo a našlo jsem velice "pěknou" stránku (ZDE). Rovnou tam máte vyhledávání jména mé nejmenší hrdinky pro tento příběh, Ruth. Třesou se mi pařátky, to všechno byli polští židé, kteří se narodili ve špatnou dobu. Možná, že v té spoustě jmen je i "má holčička Ruth". I když to není zrovna příjemné téma na sobotní večer, člověk si až teď uvědomuje, jaké má nehorázné štěstí, že sedí doma na prdeli a datluje do počítače ...

Doporučení: čtěte v přítmí a čtěte si nahlas, je jedno, že neumíte polsky či německy, určitě vám to dá smysl. Ale čtení nahlas je důležité pro zachování emocí ...


As it's "cool"? Seriously?!

23. ledna 2015 v 22:10 | Sůvě z planety X |  reaguji

Hi guys!
I must react to the article on the homepage of blog.cz. It's about self-harm. I'm not John Watson, Carl Gustav Jung or Alfred Adler, but I have common sense. Hey! "Self-harm is cool!" ... What Is It?! What's this mean! Guys, please ... have a crack at use your brain! When someone has sayd you ... I cut it, because I want to be "in" ... he / she probably lied. Because the cut is painful and we have got self-preservation ... so he / she has got some snag, psychical snag.

Kdo nám ZAKÁZAL revoluci?!

19. ledna 2015 v 18:21 | Sůvě z planety X |  Zlobím se

Ahoj, dnes to bude naprosto vážné. Již ste si všimli, že AK klub pokulhává, tedy spíše se nehýbe. Můžu říci, že jsem pamnětník. Pamatuji si, jak tady nebyly skoro žádné elitní blogy, kdy blog. cz byla taková "krabice", pamatuji si i založení Srdce blogu. Začátek Ak mě nějak minul, ani nevím proč, nicméně jsem vidělo jeho první krůčky. Od dob, kdy v AK byla elita, ke které jsme vzhlíželi, dávno pominula. Takové ty "top" blogy, které měli tisícovou denní návštěvnost.

Závislost na internetu? Ale lidi ...

18. ledna 2015 v 14:22 | Sůvě z planety X |  Dělám chytré

Zabrousilo jsem na některé blogy, které se rozepsaly na toto téma. No rozhodně mě nepřekvapilo, že všichni řeší závislost na internetu. Jak jsme všichni závislí, jak nám ničí život a objevuje se na něm spousta nebezpečí. Docela mi to připomnělo můj (již zapomenutý) článek "Že se všechno dramatizuje" - pro zájemce ZDE. Asi jsem už z puberty vyrostlo (nebo na mě stále čeká někde za rohem?), ale nepřipadá mi to jako zásadní problém. Že dnešní adolescenti neznají nic jiného než internet? Ale lidi!

Little owlet ang English sense

18. ledna 2015 v 13:48 | Sůvě z planety X |  English Evenings Challenge
Hi Guys!
Sorry for nothing-do-time. I'm very bussy Owlet. But now I' m going to speak about my English sense. Yes, I have a English sense. Because, I'm not languages-owl. I must be hard working and learn, learn, learn. My knowledges are with difficulty obtained. I have to still learn. And what I doing?


I go to "Levné knihy" and buy some English book. It's very cheap. The book costs about 70 Kč. I go home and sit on a armchair. I have god small dictionary, book, pencil and mobile on my table. That's all. Now, I open new book ... hmmm it smells good ... and open first page, I'm reading: "London after midnight - there are no stars; a lid of cloud ...". What's the "lid"? I open my small dictionary ... J ... K ... L ...Li ... Lid is "poklička, víko, víčko". And I write this word to my dictionary notebook (you know it, notebook with three colorfuly columns - cizí slovo / výslovnost / překlad). And that is all. It's very easy, it isn't?

I read one book per month. This time I have readed two books: Artistic Licence by Katie Ford and The Black Tulip by LAuren Willing. Now, I read Adept Ex Machina by Robert Finn. English books are very helpful. You have to constantly thing about English, you have to use this language. When you don't like English or another languages, you have to think ... yes think. I don't know words. And the sentences are very difficult. I have to think about "how to translate this sentence" it must be meaningful. You need to use the Czech language. Sometimes I must thinking about one sentece around a few tens of minutes. I know words, but this sentence isn't meaningful. Sometimes is this very hard. But when I have readed book ... ahhhh this feeling "I'm boss" yeah!

When you don't like reading, because it's very boring ... try read English book. It's better. And you must use your brain and you must constantly use words and thus you learn them.

Lots of Englis sense ...
See you soon ... your Owlet

English Evenings Challenge 4. 1. 2015

4. ledna 2015 v 19:26 | Sůvě z planety X |  English Evenings Challenge

Hi guys,
yeah I'm writing in English language ... WHY? It's easy. Some time has bloggers a good idea (yeah, blogger, not owl - or owlet ) and Kiara had it. She invented challenge. It's very easy (I did say it, didn't I?). But i must get angry, because I'd not invited it before Kiara (is this sentence meaningful?). I'll (maybe) write a small article in English. And "what co gou" (LoL :D crazy owlet)?! It could be anything. Sometimes about my life, about my pet, about my ... batty ideas.

I'm very sorry. I can't write witout mistakes and grammatical errors. It's me and my inside world. I probably mean, I'm "Englishowl", but my claws are very restive :D

Že se všechno dramatizuje

3. ledna 2015 v 21:19 | Sůvě z planety X |  Zlobím se

Na tento článek asi budete ragovat dosti rozdílně (jestli budete). Chci psáti o problému s masmedii, který se moc neobjevuje, paradoxně v masmediích, a tak o tom nikdo nepřemýšlí. Myslím tím, že se všechno moc rozmazává. Je nějaký problém, začne se o něm mluvit a najednou si začnou všichni uvědomovat ty strašné životy co vedli a všude se začnou objevovat články, které naprosto dávají za pravdu "té správné věci".

Utíkáme před smrtí?

1. ledna 2015 v 21:33 | Sůvě z planety X |  Myšlenky

Pokuď si myslíte že ne, šeredně se mýlíte. Já osobně jsem sůvě - pesimista. Nevidím pole zpoloviny plné myšek, ale z poloviny prázdné. A tak se i na toto téma koukám dost škarohlídsky. Sotva se malé ptáče - jako já - z vajíčka vylíhne, hned aby se připravovalo na to, že jeho peříčka splynou s hlínou. Celý život se jen připravujeme na smrt. Učíme se jak žít, abychom pak leželi na smrtelné posteli a řekli sme si: "To byl ale život!"